3 Boyutlu Baskı Hizmeti izmir

Üç boyutlu baskı

Peki nedir bu 3b baskı Üç boyutlu baskı sanal ortamda tasarlanmış herhangi şekildeki bir üç boyutlu nesnenin katı formda basılması işlemidir. Bu işlemi gerçekleştiren cihazlara ise üç boyutlu yazıcı adı verilir. Baskılar birçok türde hammaddenin kullanılması ile yapılabilir. Normal kullanıcı bazında en yaygın kullanımı olan hammadde PLA ve ABS adı verilen sert plastiklerdir. Değişik türlerde ve tekniklerde baskı yapabilen üç boyutlu yazıcılar vardır. En yaygın kullanıma sahip olan üç boyutlu yazıcıların çalışma prensibi bilgisayar ortamında hazırlanmış herhangi bir üç boyutlu bir nesnenin sanal olarak katmanlara bölünmesine ve her bir katmanının eritilen hammadde dökülerek üst üste gelecek şekilde basılmasına dayanır.

Baskı İşlem

Baskı işlemi bilgisayar ortamında başlayıp yazıcının baskıyı yapmasıyla tamamlanır. Bazı üç boyutlu yazıcılar bilgisayar bağlantısına gerek duymadan hafıza kartı üzerindeki tasarım dosyasını okuyarak baskı yapabilmektedir. Üç boyutlu tasarım dosyaları bilgisayar yazılımı aracılığı ile dilimleme işleminden geçirilir ve üç boyutlu olarak basılabilir dosya formuna dönüştürülür. Bu dosyalar STL dosya formatındadır. Üç boyutlu yazıcının baskı sırasında yapacağı bütün hareketler ve ne zaman ham maddeyi dökmeye başlayacağı bilgisi gibi bilgiler bu dosya içersindedir. Yazıcının çözünürlüğü katmanın kalınlığına ve x-y eksenleri üzerindeki hareket hassaslığına bağlıdır. Genelde baskı kalınlığı 100 µm (250 DPI). Fakat bazı yazıcılar çok daha yüksek çözünürlükte baskı yapabilmektedir. 16 µm (1,600 DPI). Baskı süresi yazıcıya ve basılan tasarıma göre değişkelik göstermektedir.

Endüstriyel Kullanım

Yüksek maliyetli ve yüksek kalitede sonuç veren yazıcılar kullanılır.

Tüketici kullanımı

Birçok model ve türde yazıcılar bulunmaktadır. Klasik masa üstü üç boyutlu yazıcıların üretim maliyetleri düşmektedir.

İzmir’de 3 boyutlu tasarımlarınızı hayata geçirmek için. Neta Tasarım 3D Baskı Hizmetinizde!!

Büyük sorunlarınıza küçük dokunuşlarla çözümler üretiyoruz.

Projeler tasarlanırken estetik ön planda tutulur. Estetik ile performansı birleştiren mükemmel çözümler sunuyoruz.

Dünyayı değiştiren bu teknolojiden geride kalmayın 3D Üretim teknolojileri ile 3 boyutlu baskı prototip hizmeti sunuyoruz!

 

3 boyutlu bir nesne basmak istiyorsunuz ama yazıcınız mı yok? Bize çiziminizi iletin, 3 boyutlu basalım , yüksek kalite ve ekonomik fiyata! 3Dbaski hizmeti için bize ulaşın: 

3 Boyutlu Dijital Tasarım ve Baskıda Profesyonel Çözüm Ortağınız İzmir’de en doğru adres

Neta Tasarım – www.netatasarim.com

Telefon: 0232 306 22 44 & 0538 457 11 77

bilgi@netatasarim.com

bilgi@engincelik.com

Scroll to Top