AUTOCAD PLANT 3D NEDİR?

Tesisleri AutoCAD Plant 3D yazılımıyla tasarlayın, modelleyin ve belgeleyin. Alışılmış AutoCAD platformuna dayanan AutoCAD Plant 3D, fabrika tasarımcılarına ve mühendislerine gelişmiş 3B tasarım avantajlarını sunar. Teknik özellik odaklı tasarım ve standart parça katalogları gibi özellikleri, kullanıcıların boru tesisatını, ekipmanı, konstrüksiyon yapıları daha verimli bir şekilde yerleştirmesine yardımcı olur. Entegre AutoCAD P&ID işlevi ise kullanıcıların boru tesisatı ve ilgili arçlara ait düzen şemaları yaratmasına ve düzenlemesine ve 3B modeliyle altta yatan verileri uyumlu hale getirmesine yardım eder. İzometrik, ortografik ve diğer belgeleri hızla üretin ve kolayca paylaşın. AutoCAD Plant 3D ile üretkenliği, doğruluğu ve proje koordinasyonunu artırmaya yardım edin. AutoCAD Plant 3D yazılımı, Autodesk Plant Design Suite içinde yer alır.

AutoCAD Plant 3D Özellikler

Özelleşmiş Çalışma Alanı

3 Boyutlu tesis plan tasarımları için optimize edilmiştir.

Spesifikasyonlar ve Kataloglar

Teknik özelliğe dayalı (spec-driven) teknoloji ve ANSI/ASME (B16), DIN/ISO katalogları kullanarak proje gereksinimlerini yerine getirin. Diğer uygulamalardan teknik özellikleri dahil edin.

Borulama, Ekipman ve Konstrüksiyon Yapılar

Özelliğe dayalı boru hatlarını yarı otomatik ya da tek tek modelleyin. Standart ekipman kütüphanesini kendi işine özel hale getirin. Dış referanslara bağlı ya da parametrik olarak kendi yapı elemanlarınızı modelleyin. Çakışmaları tespit edin.

Uygulama Paftaları

Daha doğru izometrik, ortografik görünüşler ile dokümantasyon elde edin.

Arama ve Raporlar

Veriyi sorgulayıp veriyi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.  Raporlar oluşturup PCF dosyası olarak saklayabilirsiniz…

AutoCAD P&ID entegrasyonu

Entegrasyon işlevi ile  P&ID ve “3D plant design” modelleri arasında veri alışverişi yapılabilir.

Autodesk Navisworks uyumluluğu

Tüm projeyi çok daha kolay gözden geçirebilirsiniz.

Veri Alışverişi

ISO 15926 gibi açık, standart tabanlı veri alışverişini destekler.

Ücretsiz deneme

30 gün boyunca AutoCAD Plant 3D’yi deneyin

  • Proses bitkilerini tasarlamak, modellemek ve belgelemek için AutoCAD tabanlı yazılım
  • Windows 64 bit için kullanılabilir
  • Autodesk Tasarım Akademisi’nin üyeleri olarak, öğrenciler ve eğitimciler, özgür tasarım yazılımlarına, üretim, inşaat ve prodüksiyondaki ücretsiz eğitim kaynaklarının yanı sıra, kendinden temalı çevrimiçi kurslar, rehberli web seminerleri, dersler, endüstri yarışmaları, sınıf projeleri ve müfredat dahil tüm seviyeler.

    Daha iyi bir dünya tasarlamayı ve geliştirmeyi öğrenin.

AUTOCAD PLANT 3D BEDAVA 3 YIL DENEME SÜRÜMÜNE HEMEN SAHİP OL!

Öğrenciler, eğitimciler ve eğitim kurumları için Autodesk yazılımı

AutoCAD Plant 3D için sistem gereksinimleri

 

 

 

3 senelik Öğrenci sürümü için yapılacak işlemler

 

Paylaşmak güzeldir.

 

Autocad Plant 3D hakkında merak ettiğiniz her konuyu yorum olarak yazarsanız. Size destek olmaktan ben ve ekibim mutluluk duyarız her konuda size yardımcı olmak isteriz bunun için yapmanız gereken sormak paylaşmak ve öğrenme isteğinizdir. Bizi Takip edim 😉

 

Scroll to Top