Autodesk Fusion 360 Nedir?

Merhabalar;

Bu yazımda sizlere Fusion 360 programı hakkında bilgi vereceğim.

Fusion 360 Autodesk firması tarafından üretilen 3 Boyutlu modeller yapabileceğiniz bu modelleri teste sokabileceğiniz ve modelleri anime edip çıktı alabileceğiniz bir modelleme programıdır. 2010 yılında inventor fusion olarak yayınlanan program, 2012 yılında Fusion 360 ismi ile piyasaya çıkmıştır. Autodesk firması Fusion 360 programına çok önem vermekte gelecekteki yatırımları için yazılımını hızla geliştirmekte. Bulut Teknolojisi alt yapısı ve entegrasyonu ile düşünüldüğünde kısa vadede #solidworks’e fark atacağı kesin gibi görünüyor.

Programın arayüzü oldukça kolay ve öğrenmesi kısa süren, kullanıcı dostu çizim programı Fusion 360 farklı kullanım alanlarına göre barındırdığı toollar bakımından en iyi uyum sağlayan modelleme programıdır.

Bizim gibi ressamlıktan gelme arkadaşların ürün geliştirme konusunda Fusion 360 ile yeni bir boyut kazandıracağı kesin gibi duruyor.

Önemli bir gelişmesi de Fusion 360’ı Mac pc üzerinden de kullanıyor olabilmeniz. (Bizim gibi mac severleri de düşünmeleri iyi olmuş hani 🙂 )

Programın CAM özelliğine değinmeden olmaz tabiki de.

Bileşenlerinizi işlemek için takım yolları oluşturur eğer prototip üretmek isterseniz 3B printerlarlar çıktı alma işleminide gerçekleştiriyor.

Artık Programın özellikleri ile siz baş başa bırakma zamanı..

Aklınıza takılan sorularınızı yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin bilgi paylaştıkça çoğalır.

Hepinize güzel tasarımlı projeler 🙂 olsun iyi çalışmalar.

Autodesk Fusion 360 Özellikleri Nelerdir?

Autodesk Fusion 360 Nereden İndirebilirim?

Scroll to Top