Autodesk ReCap Nedir? Ne İşe Yarar!

ReCap Autodesk Firmasının piyasaya sunduğu, 3D projeler için lazer tarama verileri ve UAV fotoğraflar ile Autodesk tasarım çözümleri arasındaki bağlantıyı sağlayan bir hizmettir. Lazer taramaları (nokta bulutları) ve fotoğraflardan akıllı 3D modeller oluşturmak için bulut üzerindeki iş akışlarını destekleyen güçlü ve kullanımı kolay bir programdır.

Akıllı model oluşturma için gerçeklik yakalama ve 3D tarama yazılımı!

ReCap, nokta bulutu verilerini ölçmenize, işaretlemenize ve iletmenize ve ortak çalışanlarla paylaşmanıza izin veren bir dizi araç sunar. Temel ölçümler ve notlar tüm katmanlar arasında mevcut olsa da, yalnızca bu bölümde ele alınan ReCap Pro kullanıcıları tarafından kullanılabilen gelişmiş araçlar da vardır.

ReCap verilerinizle aynı genel bölgeyi kapsayan ve aynı koordinat sistemini kullanan bir Navisworks projeniz varsa, burada gösterildiği gibi Naviworks verilerini ekleyerek Real View panoramaınızı zenginleştirebilirsiniz.

Ana Menü açılır menüsünden, İçe Aktar / Dışa Aktar açılır listesinin altına erişin:

Dosya gezgininden bir dosya seçtikten sonra, kısa bir açılır pencere dosyanın başarıyla eklendiğini bilmenizi sağlar:

Ekli projeler proje yöneticisinde mevcuttur. Buradan projenin görünürlüğünü değiştirebilir, projeyi yenileyebilir veya silebilirsiniz.

Eklenmiş bir proje yenilendiğinde, dosyada ReCap dışında yapılan güncellemeleri senkronize ediyorsunuz. Projeye yapılan güncellemeler, ReCap projesi yeniden yüklendiğinde bir yenileme gerçekleştirilinceye kadar görünmez.

Veri analizi ve işbirliği için tüm standart araçlar hem Navisworks verileri hem de Real View verileriyle birlikte çalışmakta ve gerçek dünya koşulları ile dijital tasarımlar arasında detaylı analiz yapılmasını sağlamaktadır.

Videolar ve Daha fazlası çok yakında!

 

 

 

Scroll to Top