Aveva Pdms nedir?

Herkese Merhabalar;

Bugün konumuz Avava Pdms nedir?

Benim gibi profesyonel tasarım programlarına meraklı olan arkadaşlar için, bu yazımda Aveva Pdms nedir? Aveva Pdms ne işe yarar Özellikleri nelerdir? Kullanım alanı nerelerdir? gibi sorulara cevap bulma yolunda elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Hemen yazmaya başlıyorum firma tarihinden giriyorum olaya.

Aveva Pdms (Plant Design Management System yani Fabrika Tasarım Yönetim Sistemi. Firma CADCentre ismi ile 1967’de İngiltere teknoloji bakanlığı tarafından Cambridge İngiltere’de kurulmuş. İngiliz Hükümeti sonrasın da yazılımı özelleştirme kararı alıyor ve Compeda Ltd, nete bir miktar para karşılığında Prime Computer Inc.’e satıyor. Prime Computer, PDMS’nin ticari değeri veya geleceği olmadığına karar verip ürünün pazarlama haklarını tekrardan CADCentre’e iade ettiyor.
CADCentrede özelleştirmeye gidip 2001’de ismini AVEVA olarak değiştirmiş ve bugünlere kadar gelip ülkemizde de yeni olmasına rağmen tasarımcı arkadaşların ilgisini çekmiş durumda.. peki neden Aveva Pdms çünkü Endüstriyel tesis, Borulama,Denizcilik ürünleri, mühendislik, tasarım ve inşaat projeleri için özelleştirilebilir, çok kullanıcılı ve çok disiplinli, mühendis kontrollü yapan tasarım yazılımı olarak kendini tanıtıyor.

3D katı modelleme ve 3B proses tesisi tasarımı için projelendirme yapan arkadaşlar için üst düzey bir yazılımdır.

Türkiye de Avave PDMS Eğitimi veren tek bir kurum gördüm. Yıldız Teknik Üniversitesi Onuda Linke Ekliyorum. İnternet üzerinde de bazı eğitim videoları var. Bende sizlere araştırdıkça buradan yardımcı olacağım. Bu konuda takipte kalın daha fazlası burada olacak..

Aveva Pdms Eğitimi

En büyük topluluklarından biri olan

AVEVA Dünya Forumununa burdan ulaşabilirsiniz.

AVEVA Türkiye Topluluğuna Buradan!

AVEVA Türkiye

Daha yakından AVEVA pdms hakkında videolarla..

Aveva Grup Videolar

Benim gibi Autocad plant tarzı programlarda endüstriyel tesis tasarım anahtar teslim projelerde görev almış arkadaşlar için geleceğe dönük en iyi yazılımlardan olduğunu görüyorum. Eğitimler ve gelişmeler hakkında daha fazla içerik bulabileceksiniz.

Takipte kalın ve aşağıdaki yorum alanına varsa bilgi deneyimlerinizi veya sorularınızı isteklerinizi paylaşa bilirsiniz ve hep birlikte güzel bir programı öğrenmenin keyfini birlikte yaşarız.. Hepinize saygı ve sevgilerimle güzel yıllar dilerim…