eRepublik Oyunu Oynama Hakkında

eRepublik, çok oyunculu, web tabanlı siyaset oyunudur. Oyun, 2007’nin sonunda kullanıma sunuldu. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çeşitli ülkeler arasında yaşanan politik, ticari ilişkileri farklı bir boyutta simüle etmektedir. Oyunda ayrıca savaş modülü de bulunmaktadır. Oyunda başlangıçta sıradan bir işçiyken daha sonra başbakan, general, holding sahibi, gazete yazarı veya bir milletvekili olunabilir.

“Sağlık” (Welness) herhangi bir çalışma veya kışlada eğitim durumunda ve savaşırken her vuruşta 10 puan düşer. Oyuncuların bir seferde harcayabileceği sağlık, 100 puandır. Oyuncu bunu yemek yiyerek tamamlayabilir ve tekrar vuruşta bulunabilir. Sağlığı doldurup vuruş veya çalışma hakkını, alacağı ekstralarla 550’ye kadar çıkarabilir. Bir seferde 550 puanlık çalışma veya vuruş yapma durumunda bir daha vuramaz. Ancak bir saat içinde 100 vuruş hakkı kendiliğinden gelmektedir. “Çikolata Bar” kullanıp bu vuruş hakları bittiğinde bile 100 birim sağlık alıp vurmaya devam edebilir.

Oyuncu Welness’ini Welness Box’lar (Gerçek Para-Gold ile), kaliteli yiyecekler ve kaliteli bir evle yükseltebilir. Ayrıca savaş sonlarında kaliteli hastahanelerde yatarak ve arkadaşlarından “Gift” (Hediye) alarak da welness artışı sağlayabilir.

Baya uzun zamandır. Oyunu oynaya biri olarak önere bileceğim bir oyundur. Oyuna üye olup hemen başlaya bileceğiniz link ekledim.

Keyifli Oyunlar.

Scroll to Top